kpb

Baranki w pieluchach - Kwiat pustyni

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

1 kwietnia zapraszamy na KWIAT PUSTYNI, adaptację bestsellerowej autobiografii Waris Dirie.

Wśród zakupionych biletów na pokazy Baranków, raz w miesiącu odbywać się będzie losowanie nagród ufundowanych przez Pieluszkarnię lub Sklepik Naturalny.

BILETY: tylko 10 zł!czwartek, 1 kwietnia, godz. 11.00

KWIAT PUSTYNI | DESERT FLOWER
reż. Sherry Hormann, Niemcy/Austria/Francja 2009, 124'

MFF San Sebastian 2009: najlepszy film europejski - Nagroda Publiczności

Film Sherry Hormann na podstawie bestsellerowej autobiografii Waris Dirie. 

Jej historia poruszyła serca milionów. Autobiograficzna powieść Waris Dirie Kwiat pustyni, która jest zapisem niezwykłej przemiany autorki z afrykańskiej koczowniczki w międzynarodową top modelkę, sprzedała się na całym świecie w 19 milionach egzemplarzy. Jest to inspirująca opowieść o wyjątkowej, dumnej i odważnej kobiecie.

Waris Dirie o filmie: Gdy po raz pierwszy oglądałam ukończony film, nie było mi łatwo patrzeć na moje życie przeniesione na wielki ekran. Wychodząc z kina byłam głęboko poruszona, ale wiedziałam, że ten film niesie ważny przekaz, który zrozumieją wszyscy ludzie: żeby szanować ludzką godność.

Mająca na swym koncie liczne sukcesy scenarzystka i reżyserka Sherry Hormann oraz producent i laureat Oscara - Peter Herrmann (Nigdzie w Afryce), zaadoptowali książkę Dirie na potrzeby ekranu. Tak powstała współczesna baśń, której akcja rozgrywa się jednocześnie pośród oślepiającego blichtru i archaicznych rytuałów. Baśń pełna życia, uczuciowej głębi i niesłychanego współczucia. A jednocześnie poruszający apel o zaprzestanie okrutnej tradycji obrzezania kobiet.

W rolę Waris Dirie wcieliła się top modelka i aktorka Liya Kebede. Towarzyszą jej wyśmienici aktorzy charakterystyczni: zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia i Złotego Globu - Sally Hawkins (Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia), Timothy Spall (Sweeney Todd, Sekrety i kłamstwa), Craig Parkinson (Control), Juliet Stevenson (Podkręć jak Beckham), Anthony Mackie (The Hurt Locker. W pułapce wojny) oraz Meera Syal (Scoop. Gorący temat).


Cykl polecają:

Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep Naturalny Baby ShowerMali Turyści  
Bookmark and Share

archiwum