kpb

Warsztaty „NEW GAZE” - prezentacja filmów

WARSZTATY „NEW GAZE” - PREZENTACJA FILMÓW
wtorek, 1 czerwca, godz. 15.30


Prezentacja filmów, które powstały w ramach warsztatów dokumentalnych "Izrael - Polska. Nowe spojrzenie".
Program ten przeznaczony był dla młodych polskich i izraelskich filmowców, zakwalifikowanych na podstawie zaprezentowanego pomysłu, poprzednich prac i rekomendacji. Jego celem było zrealizowanie filmów dokumentalnych o Polsce i Izraelu głosem młodego pokolenia, pozbawione, miejmy nadzieje, uprzedzeń i starych ciężarów. To ważny i nowy głos w relacjach polsko izraelskich.
Warsztaty zostały zorganizowane przez Instytut Adama Mickiewicza, Opus Film, Praxis Film.

NOTHING TO LOSE
reż. Katarzyna Klimkiewicz, 2009, 28'53"

Shahar, jego dziewczyna, Or i ich synek Dean nie mają domu. Podróżują po Izraelu, żeby zarobić trochę pieniędzy, odwiedzają przyjaciół, poznają ludzi i uczą się nowych rzeczy. Może to sprawiać wrażenie banalnej historii. Jednak śledząc podróż pary, natrafiamy na wiele niezwykłych i barwnych postaci i zaczynamy rozumieć, co skłoniło bohaterów do bycia tym, kim są.

HOSTANDALIEN
reż. Keren Shavit, Adi Omry, 2010, 38'30"

Hostandalien jest filmem drogi epoki Internetu. Zagraniczny turysta, odwiedzający Polskę po raz pierwszy, rozpoczyna podróż przez kraj polegając na informacjach ze strony internetowej, za pośrednictwem której lokalni mieszkańcy oferują podróżnym gościnę i nocleg pod swoim dachem za darmo.

BILETY:
normalny - 12 zł
ulgowy - 10 zł
Bookmark and Share

archiwum