kpb

Baranki w pieluchach - GainsbourgRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

3 czerwca zapraszamy na film o legendzie francuskiej piosenki, Serge'u Gainsbourgu. 

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 3 czerwca, godz. 11.00


GAINSBOURG | GAINSBOURG (VIE HÈROÏQUE)
reż. Joann Sfar, Francja/USA 2010, 130'

Opowieść o niezwykłym życiu legendy francuskiej piosenki, Serge'a Gainsbourga.

Jako dziecko żyje w okupowanym przez nazistów Paryżu, później jako młody poeta występuje w kabaretach lat sześćdziesiątych. W filmie jesteśmy świadkami jego obsesji wewnętrznych oraz licznych skandali miłosnych. Całośc składa się na wywrotowy film, którego bohater wprawił w drżenie całą planetę.

Słynący z prowokacji obyczajowych artysta związany był z wielkimi kobietami swojej epoki - Brigitte Bardot i Jane Birkin. Pisał piosenki dla największych gwiazd estrady, a skandalizującą piosenka "Je t'aime... moi non plus" - napisana wspólnie z Birkin w 1968 r. - uczyniła go symbolem rewolucji seksualnej.

Odtwórcą Gainsbourga jest młody aktor Eric Elmosnino. Jako życiowe towarzyszki francuskiego artysty pojawiają się na ekranie znana francuska modelka i aktorka Laetitia Casta (Brigitte Bardot) i zmarła niedawno tragicznie Lucy Gordon (Jane Birkin).

O reżyserze filmu: Joann Sfar, ur. w 1971 roku, francuski rysownik, autor komiksów, scenarzysta i reżyser. Jego największy sukces to seria komiksów "Kot rabina" przetłumaczona na 25 języków. W Polsce ukazały się m.in. następujące tytuły: "Klezmerzy", "Mały świat Golema" i rysunkowa adaptacja "Małego księcia" A. de Saint-Exupéry. Gainsbourg jest pierwszym filmem wyreżyserowanym przez Sfara.


Baranki w Pieluchach na Facebooku:
Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep Naturalny Baby ShowerMali Turyści  
Bookmark and Share

archiwum