kpb

Baranki w pieluchach - Zagubieni w miłościRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

15 lipca zapraszamy na francuski dramat ZAGUBIENI W MIŁOŚCI ze znakomitym aktorskim duetem - Charlotte Gainsbourg i Romainem Duris.

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 15 lipca, godz. 11.00

ZAGUBIENI W MIŁOŚCI | PERSÉCUTION
reż. Patrice Chéreau, Francja 2009, 100'

Nominacja do Cezara: najlepszy aktor drugoplanowy - Jean-Hugues Anglade
MFF w Wenecji 2009

Dramat psychologiczny opowiadający o meandrach niespełnionej, zaborczej i obsesyjnej miłości. Film Patrice'a Chéreau, twórcy Intymności i Królowej Margot, z udziałem Charlotte Gainsbourg (Antychryst) i Romaina Duris (W rytmie serca).

Typowy dzień w zatłoczonym paryskim metrze. Nikt nie zwraca uwagi na nikogo, nawet na żebraczkę, która w geście rozpaczy uderza w twarz przypadkową kobietę. Ta próbuje ukryć emocje. Gdy wysiada, podbiega do niej młody mężczyzna, aby zapytać o powód przykrego incydentu.

To Daniel (Duris) - wrażliwy i sentymentalny trzydziestolatek, który obserwując ludzi, próbuje poznać logikę ich zachowań. Nie potrafi nabrać do dystansu do otaczającego go świata. Jest typowym idealistą, dla którego świat jest ciekawą i emocjonalną zagadką.

Daniel nie ma stałej pracy, ale jest zaradny i potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Zarabia na życie remontując mieszkania, a w wolnej chwili odnawia strych, na którym mieszka. Od czasu do czasu charytatywnie udziela się również w domu starców. Daniel wieczorami spotyka się z przyjaciółmi, ale najchętniej spędza czas z Sonią (Gainsbourg), z którą związany jest od trzech lat. Sonia jest samodzielna finansowo, wyzwolona i niezależna. Mieszka sama, robi karierę i nie jest gotowa na trwały związek. Młodzi widują się kilka razy w tygodniu, zazwyczaj na mieście, ale Sonia nie zamierza tego zmieniać.

Z kolei Daniel pragnie trwałej relacji, której nie jest w stanie nawiązać. Czuje się samotny, ale komunikacyjne problemy z Sonią utrudniają rozmowę. Brak czasu i rozpaczliwe pragnienie idealnej miłości prowadzą do kłótni. Daniel staje się zaborczy i bezkompromisowy. Jest zazdrosny o czas, który Sonia spędza sama. Zaczyna ją nachodzić i prześladować. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego ona potrzebuje odrobiny własnej przestrzeni. Wystawia ją więc na próby, aby poznać prawdziwy motyw jej zachowań.

Potrzeba wszechogarniającej miłości dopada Daniela z innej strony. Nieoczekiwanie staje się on obiektem adoracji nieznajomego mężczyzny, który niczym intruz próbuje wślizgnąć się w jego życie.

Zagubieni w miłości to jeden z najbardziej abstrakcyjnych obrazów Patrice’a Chéreau. Film jest ciekawym eksperymentem. Zbudowany został z luźnych, kontrastowych, nieco surowych i ostrych kolorystycznie ujęć, połączonych w pozornie przypadkowy sposób. Za pomocą tego zabiegu formalnego reżyser próbuje oddać wrażenie zagubienia w świecie, w którym dominuje samotność, chaos, wyobcowanie i brak uczuć.

Scenariusz filmu, oparty w dużej mierze na autobiograficznych doświadczeniach reżysera, powstał w wyniku jego współpracy z Anne-Louise Tridivic, z którą Chéreau współpracował również przy swoich poprzednich filmach.

Dzięki doborowej obsadzie aktorskiej udało się stworzyć na ekranie niezwykle intensywny dramat. Jednak w dziwnej i nieprzewidywalnej grze uczuć i namiętności między postaciami, które w filmie zagrali Charlotte Gainsbourg i Romain Duris, pojawia się jeszcze jeden bohater - Paryż. Jego atmosfera, uchwycona na ekranie jakby od niechcenia, pozbawiona mieszczańskiego blichtru i bliska realiom codziennego życia, podkreśla także zagubienie bohaterów w otaczającej ich zimnej miejskiej przestrzeni.Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia Klub KanguraMłyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep Naturalny Baby ShowerMali Turyści  
Bookmark and Share

archiwum