kpb

Baranki w pieluchach - The Doors. Historia nieopowiedzianaRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

19 sierpnia zapraszamy na dokument o zespole The Doors zrealizowany przez Toma DiCillo, uznanego twórcę kina niezależnego.   

Do końca wakacji podczas każdego seansu Baranków w pieluchach będziemy losować drobne upominki dla Maluchów od portalu Kreatywka!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 19 sierpnia, godz. 11.00

THE DOORS. HISTORIA NIEOPOWIEDZIANA | WHEN YOU'RE STRANGE
reż. Tom DiCillo, USA 2009, 90’

When you're strange- faces come out of the rain
When you're strange- no one remembers your name…

The Doors - Historia nieopowiedziana to rzadko spotykany i niezwykle szczery hołd oddany muzyce, indywidualności i pewnemu pokoleniu, który przemówi do każdego, kto pragnie zrozumieć tę epokę i jej znaczenie dla czasów współczesnych.
Geoff Gilmore: wieloletni dyrektor Festiwalu w Sundance

Film, który wziął swój tytuł (When You’re Strange) z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, People Are Strange, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia ich twórczej współpracy oraz życia prywatnego.

To nie tylko opowieść o zespole, ale też spojrzenie na moment w historii, który już nigdy sie nie powtórzył.

Inspirujące, łączące w sobie różne gatunki muzyki brzmienie, prowokacyjne i bezkompromisowe utwory oraz niekwestionowana charyzma wokalisty i poety, Jima Morrisona, sprawiły, że zespół The Doors odmienił nie tylko oblicze muzyki rozrywkowej, ale i całej popkultury.

W filmie zobaczymy nigdy dotąd niepublikowane materiały o tym znakomitym rockowym kwartecie. Zanurzymy się w fascynującą historię zespołu, wyreżyserowaną przez nagradzanego scenarzystę i reżysera Toma DiCillo, a opowiedzianą głosem Johnny'ego Deppa!

Muzyka The Doors to rockowy odpowiednik filmu. Jest w niej wielki dramatyzm, seks, poezja i tajemnica. Ich muzyka przemawia do każdego, kto kiedykolwiek do głębi poczuł, że jest samotny i nie przystaje do innych, innymi słowy do każdego z nas”, mówi autor filmu, Tom DiCillo.

Film zahipnotyzuje zarówno nowych jak i wieloletnich fanów. Rolling Stone 
  
Jim Morrison wzbudzał powszechną nienawiść policji. Po obejrzeniu dowcipnego, niejednoznacznego filmu Toma DiCillo o Morrisonie i The Doors, nietrudno zrozumieć dlaczego. Box Office
 
 
Ten pasjonujący film zagląda za kulisy zdarzeń w najdziwniejszym i najbardziej rozstrzygającym momencie historii rocka, jeśli nie historii amerykańskiej kultury jako takiej. Salon.com


Cykl polecają:
Kreatywka MiastoDzieci.pl Pieluszkarnia Młyn Fitness      Sklep Naturalny Baby Shower Mali Turyści  Klub Kangura
Bookmark and Share

archiwum