kpb

Przedpremiera Tetro Coppoli

TETRO, zapowiadany jako wielki filmowy powrót Coppoli, na polskich ekranach od 3 września!

A w Kinie Pod Baranami już 17 sierpnia zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu z Vincentem Gallo i Maribel Verdu!

Bilety:
normalny - 17 zł
ulgowy - 13 zł


wtorek, 17 sierpnia, godz. 19.00

TETRO | TETRO
reż. Francis Ford Coppola, Hiszpania/Włochy/USA/Argentyna 2009, 127’

Tetro, pierwszy od ponad 30 lat film Francisa Forda Coppoli według jego oryginalnego scenariusza, to opowieść o rodzinie rozdartej przez burzliwe konflikty, tajemnice i zdrady.

Jego akcja rozgrywa się w La Boca, artystycznej dzielnicy Buenos Aires i jednej z najstarszych części miasta, zamieszkanej głównie przez włoskich imigrantów. To kolebka wielu sławnych śpiewaków, muzyków, poetów i malarzy.

Tetro to imię głównego bohatera, a film rozpoczyna się od przyjazdu do Buenos Aires jego młodszego brata, Benniego. Obaj widzieli się ostatnio ponad 10 lat temu. Bennie właśnie dobiega 18-tki i przyjechał by dowiedzieć się dlaczego Tetro odciął się od rodziny i - łamiąc obietnicę - nigdy po niego nie wrócił. Ich spotkanie doprowadzi do ujawnienia głęboko skrywanej tajemnicy...

Krytycy po premierze Tetro pisali, że to najlepszy film Coppoli od Czasu Apokalipsy i wielki powrót legendarnego reżysera do formy. Podkreślano, że twórca Ojca chrzestnego stworzył jedno z najoryginalniejszych i najlepszych dokonań amerykańskiego kina niezależnego ostatnich lat. W rolach głównych wystąpili m.in. ekscentryczny aktor i reżyser Vincent Gallo (Buffalo 66, Brown Bunny), słynny aktor Klaus Maria Brandauer (Pułkownik Redl, Mefisto), czy Carmen Maura, jedna z ulubionych aktorek Pedro Almodóvara.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum