kpb

Baranki w pieluchach - Soul KitchenRaz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

13 stycznia serwujemy energetyczny muzyczno-filmowy koktajl Fatiha Akina, SOUL KITCHEN!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 13 stycznia 2011, godz. 11.00


SOUL KITCHEN
| SOUL KITCHEN
reż. Fatih Akin, Niemcy 2009, 99'

MFF w Wenecji w 2009: Nagroda Specjalna Jury i Nagroda Jury Młodzieżowego
Europejskie Nagrody Filmowe 2010: nominacja - najlepszy europejski film roku
Niemieckie Nagrody Filmowe 2010: nominacje - najlepszy film i najlepszy montaż

Pulsująca pozytywną energią i przebojową muzyką komedia o miłości, przyjaźni i życiu ze smakiem, uhonorowana Nagrodą Specjalną Jury i Nagrodą Jury Młodzieżowego na MFF w Wenecji. 

Fatih Akin, twórca głośnych filmów Głową w mur (Złoty Niedźwiedź MFF w Berlinie) i Na krawędzi nieba, zaprasza nas do niewielkiej knajpy na przedmieściach Hamburga, by w rytm najlepszych soulowych przebojów zaserwować multikulturowy rozweselający koktajl miłości, przyjaźni i egzotycznych potraw. A wszystko to w myśl zasady „życie to coś, co przytrafia Ci się wówczas, gdy jesteś zajęty czynieniem planów na przyszłość”.

Stawiający pierwsze kroki w restauracyjnym biznesie w Hamburgu grecki emigrant Zinos nie ma szczęścia. Prowadzony przez niego lokal jest na skraju bankructwa, jego dziewczyna właśnie postanowiła wyjechać do pracy w Szanghaju, a na dodatek przebywający w więzieniu za karciane długi brat prosi go o alibi, by móc wychodzić z zakładu na przepustki. Co więcej świeżo zatrudniony kucharz okazuje się kulinarnym mistrzem o skłonnościach psychopatycznych. Zinos postanawia pójść za głosem serca i - zostawiając restaurację pod opieką brata - wyrusza do Azji, w ślad za swoją ukochaną. Jakież jest jego zaskoczenie, gdy okazuje się, że ta zdążyła już obdarzyć uczuciem kogoś zupełnie innego. Tymczasem brat przepuścił w pokera powierzoną mu nieruchomość... Ale w końcu od czego ma się przyjaciół?

Ścieżka dźwiękowa filmu to niezwykle energetyczna mieszanka funky (Kool & The Gang, Quincy Jones, Mongo Santamaria), R&B (Sam Cooke, Ruth Brown), hamburskiego hip hopu i electro, rocka oraz greckiego folku. Ozdobą soundtracku jest niewątpliwie utwór „Das Letzte Hemd” Hansa Albersa - jednego z największych i najbardziej popularnych niemieckich śpiewaków lat 30. i 40.

Soul Kitchen otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na MFF w Wenecji. Ponadto film był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej, znalazł się też w prestiżowym zestawieniu pięciu najlepszych europejskich produkcji roku według amerykańskich krytyków i historyków filmu zrzeszonych w National Board of Review.

Rozkoszna komedia, pełna życiowej energii. Genialny soundtrack z klasyką R’n’B. Michael Phillips, Chicago Tribune

Głośna, szalona komedia, która wciąga jak najlepsza impreza. Bawi, rozpala, dodaje energii, zaraża sympatią do bohaterów i zamiłowaniem do nocnego życia... Uczta dla zmysłów - muzyka, seks i taniec. Czego chcieć więcej?! Serena Donadoni, Metro Times

Komedia z wielkim sercem - szalona, ale wprowadzająca w wyborny nastrój. Roger Ebert, Chicago Sun-Times

Romans z fantastyczną muzyką. Prawdziwa oda do przyjaźni, non stop tętniąca pozytywną energią.
Joe Morgenstern, Wall Street Journal
 
Cykl polecają:
Kreatywka   Pieluszkarnia    Klub Kangura Młyn Fitness     MiastoDzieci.pl Sklep NaturalnyBaby Shower Mali Turyści      
Bookmark and Share

archiwum