kpb

Kino Xaviera Dolana

KINO XAVIERA DOLANA
piątek - sobota, 14 i 15 stycznia, godz. 21.00


Kino Pod Baranami zaprezentuje dwa filmy utalentowanego, młodego kanadyjskiego reżysera Xaviera Dolana. Jego debiut, w wieku zaledwie 19 lat, został nagrodzony na festiwalu w Cannes. Autor był również głównym aktorem, scenarzystą i producentem swoich filmów.

piątek - sobota, 14 i 15 stycznia, godz. 21.00
ZABIŁEM MOJĄ MATKĘ
| J'AI TUÉ MA MÈRE
reż. Xavier Dolan, Kanada 2009, 96'

Niezwykły film o dorastaniu obsypany nagrodami. Głośny debiut Xaviera Dolana, twórcy Wyśnionych miłości. Hubert (Xavier Dolan) jest zbuntowanym nastolatkiem. Nienawidzi swojej matki, wspólnie z którą mieszka od czasu rozwodu rodziców. Matka nie rozumie, co dzieje się z jej ukochanym dzieckiem. Widzi, że dzieli ich coraz większa przepaść.

piątek - sobota, 14 i 15 stycznia, godz. 22.45
WYŚNIONE MIŁOŚCI
| LES AMOURES IMAGINAIRES
reż. Xavier Dolan, Kanada 2010, 102'

Pełna energii i emocji opowieść o przyjaźni i miłości, rywalizacji i zdradzie. Bohaterowie, Francis i Marie, są dobrymi przyjaciółmi. Pewnej szalonej nocy spotykają Nicolasa, młodego chłopaka, który właśnie przyjechał do Montrealu. Od spotkania do spotkania, od jednej wspólnie spędzonej chwili do drugiej Francis i Marie stają się coraz bardziej zafascynowani nowym znajomym. Wkrótce zorientują się, że ich obsesja na jego punkcie zamienia się w miłosny pojedynek. Rywalizacja o względy i uczucie Nicolasa zagrozi ich przyjaźni, która jeszcze niedawno wydawała się niezniszczalna.


BILETY na dwa filmy TYLKO 20 ZŁ!
Bookmark and Share

archiwum